
Hulkas Hoganas (tikrasis vardas Terry Bollea), viena ryškiausių ir atpažįstamiausių visų laikų profesionalių imtynių (angl. professional wrestling) figūrų, paliko neišdildomą pėdsaką ne tik sporto, bet ir populiariosios kultūros istorijoje. Jo vardas tapo sinonimu aštuntojo ir devintojo dešimtmečių imtynių aukso amžiui, o jo sukurtas „Hulkamania“ fenomenas peržengė ringo ribas ir tapo pasauliniu reiškiniu.
Hogano iškilimas į šlovės viršūnę neatsiejamas nuo jo charizmatiškos asmenybės, įspūdingos fizinės išvaizdos – ryškiai geltonų rūbų, ilgų šviesių plaukų, vešlių ūsų – ir gebėjimo užmegzti neįtikėtiną ryšį su publika. Jo įvaizdis buvo įkūnytas Amerikos didvyris, skatinantis vaikus „melstis ir valgyti vitaminus“.
„Hulkamania“ gimimas ir WWE dominavimas
Tikrasis lūžis Hogano karjeroje ir profesionalių imtynių istorijoje įvyko 1984 metų sausio 23 dieną, kai jis Madison Square Garden arenoje nugalėjo The Iron Sheiką ir pirmą kartą tapo WWF (dabar WWE) čempionu. Ši pergalė laikoma oficialia „Hulkamania“ pradžia – eros, kai Hoganas tapo neabejotinu WWE veidu ir pritraukė milijonus naujų gerbėjų visame pasaulyje. Jo pasirodymai generavo milžinišką susidomėjimą, o tokios platformos kaip Twinsbet šiandien leidžia fanams dar aktyviau įsitraukti į panašius sporto renginius.
Jo dominavimas buvo įtvirtintas per pirmąsias „WrestleMania“ – didžiausią metinį WWE renginį, kurio sėkmė buvo neatsiejama nuo Hogano populiarumo. Ypač istoriniu momentu tapo „WrestleMania III“ 1987 metais, kur, stebint rekordinei daugiau nei 93 000 žiūrovų miniai, Hoganas atliko legendinį metimą (angl. body slam) prieš milžiną André the Giantą. Šis momentas yra laikomas vienu ikoniškiausių sporto pramogų istorijoje ir įtvirtino Hogano, kaip nesustabdomo herojaus, statusą.
Per savo karjerą WWE Hoganas daug kartų laimėjo pagrindinį čempiono titulą ir dalyvavo įsimintinose kovose su tokiomis legendomis kaip „Macho Man“ Randy Savage, The Ultimate Warrior ir „Rowdy“ Roddy Piper.
Įtaka populiariajai kultūrai
Hulko Hogano įtaka toli gražu neapsiribojo imtynių ringu. Jis tapo tikra popkultūros ikona:
- Kinas ir televizija: Hoganas sėkmingai persikėlė į didžiuosius ir mažuosius ekranus. Jo debiutas kine įvyko filme „Rokis 3“ (1982), kur jis suvaidino imtynininką Thunderlips. Vėliau sekė pagrindiniai vaidmenys tokiuose filmuose kaip „No Holds Barred“, „Suburban Commando“ ir „Mr. Nanny“. Jis taip pat turėjo savo animacinį serialą „Hulk Hogan’s Rock ‘n’ Wrestling“ ir realybės šou „Hogan Knows Best“.
- Prekyba ir reklama: Jo atvaizdas puošė viską – nuo veiksmo figūrėlių ir pietų dėžučių iki vaizdo žaidimų ir vitaminų. „Hulkamania“ tapo itin pelningu prekės ženklu.
Perėjimas į WCW ir nWo sukūrimas
Dešimtojo dešimtmečio viduryje Hoganas priėmė netikėtą sprendimą pereiti į konkuruojančią imtynių organizaciją WCW (World Championship Wrestling). 1996 metais jis sukrėtė visą imtynių pasaulį, kai iš teigiamo herojaus virto piktadariu ir kartu su Scottu Hallu bei Kevinu Nashu įkūrė legendinę grupuotę „New World Order“ (nWo). Pasivadinęs „Hollywood“ Hulku Hoganu, jis demonstravo arogantišką ir piktavališką charakterį, kuris atgaivino jo karjerą ir padėjo WCW kurį laiką reitingais pralenkti WWE.
Palikimas
Nors vėlesnę Hogano karjerą temdė asmeniniai skandalai, jo indėlis į profesionalių imtynių populiarinimą yra neginčijamas. Jis transformavo šią sritį iš nišinės pramogos į pasaulinį fenomeną, pritraukdamas šeimas ir paversdamas imtynininkus tarptautinėmis žvaigždėmis. Jo gebėjimas pasakoti istorijas ringe, charizma ir ryšys su fanais nustatė naujus standartus ateities kartoms. Hulkas Hoganas dukart buvo įtrauktas į WWE Šlovės muziejų – vieną kartą kaip individualus atletas (2005 m.) ir antrą kartą kaip nWo narys (2020 m.).
Deja, 2025 metų liepos 24 dieną imtynių pasaulį apskriejo liūdna žinia – Hulkas Hoganas mirė. Jo palikimas, „Hulkamania“ ir neišdildomas pėdsakas sporto pramogų istorijoje gyvuos amžinai. Tegul ilsisi ramybėje.
Parašykite komentarą